Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Στον τελικό η Εθνικαραααα 3-5 στα πέναλτι

Η ώρα για τον ημιτελικό του Εθνικού απέναντι στην Κηφισιά έφτασε. Η τρίτη κόντρα μεταξύ των  δύο ομάδων έχει έπαθλο τη συμμετοχή στον τελικό του Κυπέλλου της Γ Εθνικής  και οι "Κυανόλευκοι" θέλουν μέσα στο "Ζηρίνειο" να παλέψουν για την πρόκριση και να την πάρουν όποως πρίν λίγο καιρό απέναντι στην Τριγλία.

Ο Θύμιος Γεωργούλης παρέταξε την ομάδα του με τους εξής 11: Τερματοφύλακας ο Βουτσινάς και απο δεξιά προς αριστερά οι Τσαραούσης, Κουκούλης,Μπένα και Ξενιτόπουλος. Αμυντικά χαφ οι Γούλας και  Βελέτης και μπροστά τους ο Τογρού.Δεξί χαφ ο Γκορόγιας,αριστερό ο Λεωνιδόπουλος και μπροστά ο Παυλόπουλος.

Απο την άλλη πλευρά , ο Μάρκος Μαυρομμάτης ξεκίνησε  με τους Γουμάγια,Παπάζογλου,Ενσνερ,Τεγούση, Κολοτούρο,Ανδρίκο,Τσιμικλή, Ματσούκα,Βέρμπη,Γκουτζούλα, Θανόπουλο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκόρ  με τον Γκουτζούλα στο 5 μέσα απο την περιοχή, με τον Εθνικό να ισοφαρίζει με κεφαλιά του Γκορόγια ,τρία λεπτά αργότερα από κόρνερ του Ξενιτόπουλου.
Iσορροπημένο ματς μετά το πρώτο δεκάλεπτο ,με τις δύο ομάδες να μονομαχούν στο χώρο του κέντρου.
Στο 36, πάντως ο Εθνικός απείλησε με δυνατό σουτ του Ξενιτόπουλου που μπλόκαρε ο  Γουμάγιας.
Το ημίχρονο έληξε στο 1-1 με το ματς να είναι ισορροπημένο.
Στο 62ο λεπτό ο Εθνικός έκανε το 1-2 όταν ο Γκορόγιας έβγαλε σέντρα και ο επερχόμενος Βελέτης έκανε το 1-2.
11 λεπτά αργότερα, ο Παυλόπουλος  κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Δωροβίνης ο  οποίος είχε μπεί αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα!!!! `1-3
Στο 76, οι γηπεδούχοι κέρδισαν αυστηρό πέναλτι που εκτέλεσε ο Βέρμπης, αλλά ο Βουτσινάς έκανε εκπληκτική απόκρουση.
Δύο λεπτά αργότερα, η Κηφισιά ξαναμπαίνει στο ματς μειώνοντας σε 2-3 και πάλι με τον Γκουτζούλα με προβολή.
Στις καθυστερήσεις η πίεση της Κηφισιάς  φέρνει το 3-3 στο 84...
Οι αλλαγές για την ομάδα μας  Παυλάκης,Σούφλας,Δωροβίνης για Λεωνιδόπουλο,Γκορόγια,Τογρού.

Στον τελικό τα Τρίκαλα 5-0 τον Δωτιέα

Πάμε παράταση.Ο Σούφλας χτύπησε στο κεφάλι αλλά συνεχίζει..
Εκπληκτικό ματς και στην παράταση με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι με Κολοτούρο στο 94 και τους Ξενιτόπουλο -Σούφλα να απειλούν χωρίς επιτυχία.